Over dit programma

Wanneer een jongere 18 jaar wordt, dan verandert er veel. In dit programma krijgen opvoeders van een net 18-jarige informatie over alles wat er geregeld moet worden. Ze ontvangen praktische informatie over bijvoorbeeld het halen van een rijbewijs en financiële zaken, zoals het aanvragen van toeslagen. Daarnaast wordt er stilgestaan bij veranderingen voor opvoeders zelf, zoals het wegvallen van de kinderbijslag. Ook biedt het programma handvatten om de jongere zo goed mogelijk te ondersteunen in het zelfstandig worden.

 

Voor wie is dit programma geschikt?

Dit programma is geschikt voor ouders of verzorgers van iemand die 18 is of net 18 is geworden.

 

Onderwerpen die aan bod komen

  • Praktische zaken die geregeld moeten worden

  • Financiële regelingen en veranderingen

  • Wat verandert er voor opvoeders

  • Woning, studie en zelfzorg

  • Begeleiding en afspraken

  • Loslaten

 

Hoe is 18! En nu? – Opvoeders ontwikkeld?

De inhoud is gebaseerd op het programma 18! En nu? Dit programma is ontwikkeld in samenwerking met hulporganisatie Incluzio (Hollands Kroon). Ook zijn bij de ontwikkeling van het programma 18! En nu? gesprekken gevoerd met jongeren. De inhoud is tevens gebaseerd op actuele maatschappelijke thema’s en praktijkervaringen. Informatie is verzameld vanuit diverse bronnen, waaronder de website van de Rijksoverheid, het NJi, en 18ennu.nl.

 

 

Misschien ook interessant

Kom meer te weten over ons platform.

Misschien ook interessant

18-en-nu

18! en nu?

Dit programma biedt ondersteuning de zelfredzaamheid van jongeren die net 18 jaar zijn of worden.

Lees meer
aanhoudende-pijn-klachten

Aanhoudende (pijn)klachten

Dit programma helpt om op een andere manier naar aanhoudende (pijn)klachten te kijken. 

Lees meer
Icoon programma Accepteren

Accepteren

Dit is voor mensen die aan de slag willen om nare gevoelens en gebeurtenissen een plekje te geven.

Lees meer
Icoon programma ACT your way

ACT your way

Deze training is bedoeld voor jongeren en jongvolwassenen tussen de 15 en 25 jaar die willen leren hun eigen weg te volgen.

Lees meer
Icoon programma Activatie

Activatie

Deze training is bedoeld voor mensen die baat hebben bij een regelmatige dagstructuur.

Lees meer
Icoon programma ADHD Jongeren

AD(H)D – Jongeren

Deze training is bedoeld voor adolescenten met AD(H)D-klachten.

Lees meer
Icoon programma Alcohol onder controle

Alcohol onder Controle

Deze training is voor volwassenen die kampen met overmatig alcoholgebruik.

Lees meer

Kom meer te weten over ons platform.

Therapiland Digitrust ISO 27001
Therapiland Digitrust NEN 7510

Veilig & vertrouwd

Bij Gezondeboel hechten we enorm veel waarde aan de veiligheid en anonimiteit van ons platform. Gezondeboel is ISO 27001 en NEN 7510 gecertificeerd, wat betekent dat wij onze informatiebeveiliging volgens de norm waarborgen. Ook zijn wij AVG-proof!